Záhoráci Stupava/MalackyŠK ZEMPLÍN Trebišov

32:33 (18:17)
Roman Ostrožovič | | Starší dorastenci

Statočné srdcia z východu II.

Posledný zápas jesennej časti bol asi najťažším zápasom. Chlapci však pozbierali posledné zvyšky síl, ktoré spolu so srdiečkom nechali na ihrisku. Oplatilo sa.

Záhoráci Stupava/Malacky:

Dominik Marek, Jakub Jánoš, Marek Tóth, Matúš Krištofič, Samuel Tomkovič, Gabriel Torok, Šimon Vargončík, Erik Kubovič, Enrique Spišiak, Radoslav Šeliga, Tianrui Xia, Samuel Majerčík, Tadeáš Ferenčík, Kristian Hrotka

ŠK ZEMPLÍN Trebišov:

Viliam Vlasatý, Kirill Hibl, Peter Ďurka, Jakub Iľko, Šimon Karvaš, Benjamín Gagyi, Daniel Novotný, Bruno Lechan, Oliver Kocák, Oliver Lejba, Maksym Rudiakovskyi, Matej Karvaš, Tomáš Smržík

GÓLY: Šimon Karvaš 8, Benjamín Gagyi 8, Daniel Novotný 1, Karvaš Matej 13, Smržík Tomáš 3

Komentár

Vedeli sme v Stupave nás čaká veľmi ťažký zápas. V sobotu ráno sme sa dozvedeli, že na zápas nenastúpi hráč našej základnej zostavy. Bola to veľmi nepríjemná správa. Pre porovnanie Záhoráci nastúpili v plnej sile, pričom traja hráči z tohto kádru pravidelne nastupujú v mužskej najvyššej súťaži, kde Záhoráci figurujú na 5. mieste. Naproti tomu my sme mali štyroch mladších dorastencov po predchádzajúcom náročnom zápase. Keď si to všetko zhrnieme, naši dorastenci boli vo veľmi nepríjemnej situácii.

Prvý polčas sme nezačali najlepšie. Po piatich minútach sme prehrávali 3:0. Pri ďalšej našej strate lopty Záhoraci rohrali rýchly protiútok, ale Oliver Lejba obetavým zákrokom tento protiútok zmaril. Toto bol určite jeden z kľúčových momentov. Zlepšenou hrou v obrane aj v útoku sme nedovolili fyzicky silnejšiemu súperovi odskočiť na viac ako štvorgólový rozdiel. Záhoráci uvedomujúc si svoju fyzickú prevahu využívali agresívnu, silovú obranu, ktorá bolela našich chlapcov v každom útoku. Východniari sú ale tvrdí chlapci a výzvy sa nezľakli. Odvahou a húževnatosťou vyrovnávali fyzický rozdiel. Záhoraci znervózneli a výsledkom bolo vyrovnané skóre v 22. minúte. V druhej polovici 1. polčasu sa chytil aj brankár Bruno Lechan, čo pomohlo k tomu že po prvom polčase sme držali prijateľné skóre 18:17 pre Záhorákov.

Obraz hry sa v 2. polčase veľmi nezmenil. Agresívny domáci tím využíval svojich skúsených extraligových hráčov. Našťastie naši chlapci hrali bez akéhokoľvek rešpektu a boli vyrovnaným súperom. Bol to doslova boj. V 2. polčase pridalo na agresivite aj stupavské publikom. Náš Fanklub v počte cca 20 ľudí neúnavne hnal, kultivovaným prejavom na rozdiel od niektorých domácich fanúšikov, chlapcov do útoku. Bol doslova ôsmym hráčom na ihrisku. Do 45. minúty sme neustále doťahovali súpera. Na začiatku 47. minúty sme prvýkrát vyhrávali 26:27. Prevzali sme iniciatívu a v 55. minúte sme dokonca viedli o 3 GÓLY. Nádej na skvelý výsledok začala naberať reálne kontúry. Ešte tri minúty pred koncom bol stav 29:32. Domáci však nezložili zbrane. Na začiatku poslednej minúty vyrovnali skóre na 32:32. V čase 59:15 tréner Trebišova Dárius Rusnák zobral posledný timeout. Išlo naozaj o veľa bolo dôležité udržať loptu čo najdlhšie a ukončiť útok gólom. Napätie v hale bolo neskutočné. Tlak na hráčov bol enormný. Rozohrali sme útok no v čase 59:26 sme stratili loptu. Už to vyzeralo, že prídeme aj o bodík za remízu. Na naše veľké šťastie zlou rozohrávku prišli Záhoráci o loptu a my sme mali 30 sekúnd na udržanie remízy alebo strelenie víťazného gólu. V čase 59:54 sme rozohrávali 9-metrový hod. V neprehľadnej a situácii ešte rozhodca upresňoval miesto rozohrávky. čas neuveritľne letel. Po odpískaní Tomáš Smržík urobil to najlepšie čo mohol, vystrelil priamo na bránu a ... ROZHODOL. V poslednej sekunde strelil víťazný gól. Hneď potom vypukol gejzír radosti a extázy. Za chlapcami na ihrisku vybehli mladší dorastenci aj členovia fanklubu a spolu oslávili fantastické, veľmi ťažko vybojované víťazstvo.

Tento zápas opäť raz ukázal, že ak hráči bojujú až do samého konca, dokážu nemožné. Obrovská gratulácia patrí všetkým hráčom, realizačnému tímu a neúnavnému fanklubu. Vďaka tejto výhre si starší dorastenci udržali 2. miesto v tabuľke.

Ohlasy

Dárius Rusnák (tréner): "Dnes sme nastúpili na zápas bohužiaľ oslabení z určitých príčin, ktoré si musíme v klube vyriešiť. No veľké ďakujem chlapcom, ktorí sa zomkli, ktorí toho už majú dosť. Hlavne naši mladší, ktorí nám pomáhajú. Pre mňa to bol špecifický zapas, keďže som v Stupave pôsobil niekoľko rokov. Ďakujem našim úžasným rodičom za atmosféru a chlapcom za srdce, ktoré nechali na ihrisku. Vďaka tomu môžeme zimovať pre nás na úžasnom 2.mieste."
Starší dorastenci | | Športová hala Trebišov 11. kolo
Zemplín TrebišovPovažská Bystrica
Mladší dorastenci | | Športová hala Trebišov 11. kolo

Dobytie Podvinného Mlýna – PHC 2024

Mladší dorastenci ŠK ZEMPLÍN Trebišov vyhrali prestížny medzinárodný mládežnícky turnaj v hádzanej  - Prague Handball Cup 2024.

"Vichodňare" valcujú

Čakal nás veľmi dôležitý zápas. Jeho priebeh nenasvedčoval tomu, čo prišlo v závere. Kto sa nebojí, boduje...

Dva body v Topoľčanoch

V Topoľčanoch chlapci nedopustili žiadne prekvapenie a po výhre o 18 gólov vezú ďalšie dva body domov.