Priateľský zápas, sobota 28.10.2023, 12:00

ŠK ZEMPLÍN TrebišovSMF HK Žilina

40:35 (11:9|20:16|36:29)
Roman Ostrožovič | | Žiaci

Priateľský zápas so Žilinou

Veľmi pekný zápas dnes odohrali starší žiaci v Sečovciach aj keď sa nehralo o body, hralo sa naplno, v duchu fair play. Presne ako to má byť.

ŠK ZEMPLÍN Trebišov:

Matúš Halgaš, Adam Jozef Jakubec, Max Kereštan, Michal Lešo, Juraj Hlebaško, Lukáš Tyník, Dávid Egreši, Jakub Rusnák, Lukáš Bicák, Vitalli Dementiev, Adam Horovský, Michal Kríž, Oliver Rohaľ
Tréner: Erik Rohaľ

SMF HK Žilina:

Yasin Elmusrati, Marcus Gallia, Samuel Jančuška, Sebastián Mešo, Michal Myšiak, Jakub Cíba, Alex Vrabec, Kristián Kríž, Felipe Rákoczy, Šimon Majštiník, Faris Abdulaati Elmusrati, Denis Haviar, Marek Cseri, Milan Marčičiak, Tomas Rodak, Šimon Mikulík

Komentár

Dnes sa nehralo o body. Bol to priateľský zápas. Smelo môžeme povedať že priateľský doslova. Chlapci k sebe boli maximálne korektní, žiadne zákerné zákroky. Bolo vidieť, že 3x20 minút a 1x15 minút dalo chlapcom zabrať.

1. štvrtina (20'; 11:9) - bola viac menej zoznamovacia. Naši chlapci viedli od začiatku ale k väčšiemu náskoku sa nedostali. Najlepším strelcom bol Oliver Rohaľ so 4 gólmi.

2. štvrtina (20'; 9:7) bola zo strany domácich už lepšia  a postupne si vybodovali slušný 4 gólový náskok 20:16. Najlepším strelcom v tejto štvrtine bol pivot Michal Kríž so 4 gólmi

3. štvrtina (20'; 16:13) priniesla najviac gólov a zároveň asi najlepšiu hru na oboch stranách. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a priniesla množstvo pekných akcií v útokoch a obranách. Trebišovčania výšili skóre na 7 gólov na 36:29. Strelecky sa za domácich blysol Dávid Egreši so 6 gólmi.

4. štvrtina (15'; 4:6) bola jednoznačne najslabšia. Chlapci už boli unavení. Aj preto padlo veľmi málo gólov a jedine túto štvrtinu sme prehrali. No v celkovom skóre sme vyhrali 40:35. Najlepším strelcom v tejto časti zápasu za domácich bol Michal Lešo s 3 gólmi.

Nesmieme zabudnúť ani na našich brankárov Matúša Halgaša a Jakuba Rusnáka, ktorí podržali chlapcov na šestke a kryli množstvo striel. Aj vďaka ich výkonu sme sa stále držali vo vedení. Najlepšími strelcami zápasu celkovo boli:
Vitalii Dementiev 9, Michal Kríž 9 a Dávid Egreši 8.

Sme veľmi radi, že zápas na tribúne sledovala celkom početná skupinka rodičov.

Veľmi nás teší, že sa družstvo zo Žiliny rozhodlo pricestovať na východ a odohrať zápas s našim chlapcami. Ďakujeme a vrátime

Starší dorastenci | | Športová hala Trebišov 11. kolo
Zemplín TrebišovPovažská Bystrica
Mladší dorastenci | | Športová hala Trebišov 11. kolo

Dobytie Podvinného Mlýna – PHC 2024

Mladší dorastenci ŠK ZEMPLÍN Trebišov vyhrali prestížny medzinárodný mládežnícky turnaj v hádzanej  - Prague Handball Cup 2024.

"Vichodňare" valcujú

Čakal nás veľmi dôležitý zápas. Jeho priebeh nenasvedčoval tomu, čo prišlo v závere. Kto sa nebojí, boduje...

Dva body v Topoľčanoch

V Topoľčanoch chlapci nedopustili žiadne prekvapenie a po výhre o 18 gólov vezú ďalšie dva body domov.