ŠK ZEMPLÍN Trebišov:

ĎURKA Peter, BUKAJ Simon, KARVAŠ Šimon, NOVOTNÝ Daniel, ZALOM Marco, HIBL Kirill, PARAKA Mykyta, KURTIEV Illia, RUDIAKOVSKYI Maksym, KOCÁK Oliver, KARVAŠ Matej, SMRŽÍK Tomáš, GAGYI Benjamín, IĽKO Richard, KRÍŽ Štefan

Tatran Prešov:

LICHTIG Radovan, SUMILAS Richard, MITAĽ Damián, KILIAN Adam, ŠEBRO Šimon, KRÍŽ Michal, KUŽMA Dárius, MAJIRSKÝ Matúš, STRAKAY Samuel, WITTNER Marek, ROPJÁK Šimon, ZUBRICKÝ Adam, KOHÚT Martin

GÓLY: KARVAŠ Šimon 9, HIBL Kirill 5, PARAKA Mykyta 3, RUDIAKOVSKYI Maksym 2, KOCÁK Oliver 1, KARVAŠ Matej 1, SMRŽÍK Tomáš 4, GAGYI Benjamín 6

Komentár

Dnešní súperi bojovali o prvé miesto v tabuľke. Stretli sa dve mužstvá, ktoré naplno bodovali v každom doterajšom zápase. Naši chlapci mali výhodu domáceho prostredia a ôsmeho hráča na tribúne - FANKLUB.

Začiatok zápasu sa prelieval zo strany na stranu. Ani jeden tím sa nedokázal  odtrhnúť na viac gólový rozdiel. Domáci aj hostia makali naplno a predvádzali skvelé momenty v útoku aj obrane. Nádherná akciu predviedli Benji a Smržo na začiatku 15. minúty. Benji dostal ťažkú prihrávku do krídla, ktorú vo výskoku hodnom NBA okamžite presmeroval Smržovi, ktorý síce nedal gól, ale svojou bojovnosťou získal 7-metrový hod a vylúčenie súpera na 2 minúty. Zápas bol až do 25. minúty absolútne vyrovnaný. na začiatku 15. a 20. minúty sa skvelými zákrokmi zaskvel brankár Štefan Kríž, ktorý zneškodnil na 7-čách inak skvele hrajúceho Damiána Mitaľa. Posledných 5 minút 1. polčasu asi rozhodlo zápas. Začal to Šimon Karvaš vyrovnaním na 10:10. Potom prišlo vylúčenie na strane hostí. Prešovčania v útoku zvolili hru bez brankára. Skvele chytajúci Maxim Rudiakovsky prihodil k bravúrnym výkon dva góly, čím zvýšil náskok Trebišova na 13:10. Do konca polčasu padli ešte dva góly na každej strane. Polčas skončil stavom 14:11.

Druhý polčas sa Prešovčania snažili o zvrat, ale naši bojovníci nepripustili žiadnu drámu. Umnou hrou sme držali rozdiel na 4 až 6 gólov. Chlapci húževnato bránili, pomáhali si navzájom v obrane. Prešovčania sa snažili nadýchnuť a urobiť obrat. Nemali šancu. Gladiátori hnaní neúnavným fanklubom a vlastne celou halou, im to nedovolili. Posledných 5 minút zápasu sme vedeli, že 2 body sú doma. Nedá mi nespomenúť náš 29. gól. Benji po náskoku z krídla prihral na gól naskakujúcemu Šimonovi Karvašovi.

Počas celého zápasu hnal chlapcov z tribúny ich tréner Pavol Jano. Chlapci sa mu odmenili za jeho skvelú robotu, skvelým výkonom. Fotografia po zápase asi hovorí za všetko...

Prvá prehra v lige

Dnes sme cestovali do Cífera s tým, že... Tabuľky a štatistiky nemajú vždy pravdu.

Dávid nezdolal Goliáša

Pre náš klub jeden z veľmi zaujímavých a očakávaných zápasov. Konfrontácia s extraligovým mužstvom v riadnom súťažnom zápase.