Disciplína + Streľba + SRDCE = Víťazstvo

Ďalší fantastický večer v podaní trebišovských hádzanárov. Skvelý výkon Trebišovčanov rozhodol o veľmi cenných dvoch bodoch.

Vlasatý Viliam, Hibl Kirill, Ďurka Peter, Iľko Jakub, Karvaš Šimon, Gagyi Benjamín, Szathmáry Patrik, Petričko Samuel, Lechan Bruno, Paraka Mykyta, Kocák Oliver, Lejba Oliver, Karvaš Matej, Smržík Tomáš

HK Topoľčany:

Ligocký Alex, Milata Matej, Gregorík Andrej, Ďurák Dominik, Gugolj Lazar, Bačik Peter, Snop Semír, Franceschini Alessandro, Basta Ilija, Jašík Jakub, Grác Ivan, Ševčík Timotej, Gugolj Ratko
Tréner: Lovička Marián
ZVD Klačanský Lukáš

GÓLY: Karvaš Šimon 4, Gagyi Benjamín 10, Szathmáry Patrik 11, Kocák Oliver 2, Lejba Oliver, Karvaš Matej 2, Smržík Tomáš 4

Komentár

Od začiatku sa zápas niesol v bojovnom duchu. Chlapci na obidvoch stranách si uvedomovali dôležitosť zápasu. Pekné akcie striedali vylúčenia na obidvoch stranách. V 8.minúte 1. polčasu si domáci začali budovať náskok. V 14. minúte sme viedli 10:7. Potom prišli chvíle hostí a postupne náskok zmazali sériou 3 gólov. Prvý polčas nakoniec vyhrali hostia v pomere 16:18.
Druhý polčas začali lepšie domáci. Postupne vyrovnali skóre. V ďalšom priebehu polčasu bola hra vyrovnaná. V 52.minúte zápasu sme sa dostali do vedenia 28:27. V hale to už vrelo ale posledných osem minút zápasu bolo naozaj bláznivých a nádherných. Hrala sa fantastická hádzaná, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani extraligisti. V 59.minúte sme vďaka dvom 2-minútovým trestom hrali len so 4 hráčmi v poli. Po druhom vylúčení (čas 58:00) Topoľčany znížili na 31:30 a situácia pre domácich nevyzerala ružovo. Chlapci aj napriek početnej prevahe súpera odvážne rozohrali z 9-metrového hodu "Ameriku" na začiatku poslednej minúty zápasu. Toto bola asi najkrajšia akcia zápasu. Skóre 32:30 dávalo veľkú nádej na fantastické víťazstvo. Následne Topoľčany neskórovali. V poslednom útoku zápasu ešte Trebišovčania upravili skóre 2 sekundy pred koncom stretnutia na konečných 33:30.
Nasadenie, bojovnosť, vysoká úspešnosť streľby rozhodli a priklonili šťastie a výsledok na našu stranu.

Ohlasy

Dárius Rusnák (tréner): "Vedeli sme o sile súpera na spojkách. Snažili sa nie veľmi fair play hrou kúskovať hru. Celý týždeň sme s chlapcami riešili 3 veci: disciplínu, streľbu a srdce. Chlapci splnili všetko na čom sme sa dohodli a to rozhodlo. Za atmosféru v hale by sa nemuseli hanbiť ani na extraligovom zápase mužov. Za to patrí od celého družstva veľká vďaka všetkým"
Starší dorastenci | | Športová hala Trebišov 11. kolo
Zemplín TrebišovPovažská Bystrica
Mladší dorastenci | | Športová hala Trebišov 11. kolo

Dobytie Podvinného Mlýna – PHC 2024

Mladší dorastenci ŠK ZEMPLÍN Trebišov vyhrali prestížny medzinárodný mládežnícky turnaj v hádzanej  - Prague Handball Cup 2024.

"Vichodňare" valcujú

Čakal nás veľmi dôležitý zápas. Jeho priebeh nenasvedčoval tomu, čo prišlo v závere. Kto sa nebojí, boduje...

Dva body v Topoľčanoch

V Topoľčanoch chlapci nedopustili žiadne prekvapenie a po výhre o 18 gólov vezú ďalšie dva body domov.