4/9

1/3

1/3

0/0

GÓLY: Tomáš Smržík 5, Ervín Karvaš 4, Matej Karvaš 2, Šimon Karvaš 7, Benjamín Gagyi 5, Patrik Szathmáry 4, Oliver Kocák 1, Oliver Lejba 1

Diváci: 50

Štadión: Športová hala Lekárskej fakulty

Komentár

Starší dorastenci išli do zápasu s rešpektom k 3. miestu súpera z minulej sezóny. Domáci začali vo veľkom štýle, keď prvý gól vsietili technickou parádou, "Amerikou". V ďalších minútach sa striedali gólové momenty s technickými chybami na oboch stranách. Naši chlapci s domácimi držali krok. Na začiatku 16. minúty nám Bratislavčania ponúkli príležitosť hrať presilovku 6 na 4 a získať tak malú výhodu. No nestalo sa. Po tejto nie celom vydarenej presilovke začali domáci pomaly budovať svoj náskok. Na začiatku 21. minúty sme mali k dispozícii 7-metrový hod. Gól sme nedali a naviac po skvelom hereckom výkone brankára domácich, keď predstieral strelu hodenú do tváre, bol exekútor 7-metrového hodu vylúčený. Ale ako sa neskôr ukázalo, karma je zdarma. Napriek tomuto spornému vylúčeniu chlapci nezložili zbrane a pokračovali v taktike, ktorú im tréner Rusnák pripravil. Polčas nakoniec vyhrali domáci 17:14.
Druhý polčas pokračoval tam, kde skončil prvý. Trebišovčania napriek tomu s  podporou FANKLUBU neprestali bojovať a naďalej hrali svoju hru. Vďaka nepremeneným šanciam sa domáci dostali do štvorgólového vedenia. Našim sa nedarilo stiahnuť náskok súpera a vyzeralo to tak, že zápas sa dohrá v réžii domácich. V 50. minúte sme im vrátili "Ameriku" z krídla. Táto vydarená akcia zrejme nabudila chlapcov k ešte lepšiemu výkonu. Od 51. minúty sériou 4 gólov chlapci z ŠK ZEMPLÍN vyrovnali skóre. Sedem minút pred koncom sme boli vo vedení o jeden gól. Na začiatku poslednej minúty zobral tréner Trebišova timeout. Pripravená akcia nevyšla. Hneď nato si zobrali timeout domáci. Trebišovčania útok fantastickou obranou ustáli a okamžitým rozohraním a odvážnym protiútokom zasadili domácim víťaznú ranu. Po odpískaní konca zápasu vytryskol na ihrisku aj v hľadisku gejzír radosti a eufórie.
Chlapcom blahoželáme a tešíme sa na ďalšie zápasy.

Ohlasy

Dárius Rusnák (tréner): "Dnes sme cestovali k druhému najväčšiemu favoritovi v lige, na pôdu ŠKP Bratislava. Prvých 15-20minut sa nieslo  vo vyrovnanom  duchu, no potom opäť  prišla smolná chvíľka, Keď sme po našej cervenej karte ostali ako obarení a do šatne sme išli s trojgólovým mankom. Cítili sme, že poctivou hrou a najmä bojovnosťou dokážeme otočiť zápas. To sa nakoniec potvrdilo. V 53. minúte sme vyrovnali skóre. Kondičnymi a morálno vôľovými schopnosťami sme v závere "urvali" veľmi dôležité víťazstvo na svoju stranu. Opäť sa opakujem, ale mat v Bratislave domáce prostredie, tak to patrí veľký klobúk dole, ako nás naši rodičia a fanúšikovia  doviedli  k tomuto úžasnému  úspechu na ŠKP"
Starší dorastenci | | Športová hala Trebišov 11. kolo
Zemplín TrebišovPovažská Bystrica
Mladší dorastenci | | Športová hala Trebišov 11. kolo

Dobytie Podvinného Mlýna – PHC 2024

Mladší dorastenci ŠK ZEMPLÍN Trebišov vyhrali prestížny medzinárodný mládežnícky turnaj v hádzanej  - Prague Handball Cup 2024.

"Vichodňare" valcujú

Čakal nás veľmi dôležitý zápas. Jeho priebeh nenasvedčoval tomu, čo prišlo v závere. Kto sa nebojí, boduje...

Dva body v Topoľčanoch

V Topoľčanoch chlapci nedopustili žiadne prekvapenie a po výhre o 18 gólov vezú ďalšie dva body domov.