Bojovnosť Zemplína nestačila na skúsenosti z Podunajska

ŠK DAC Dunajská Streda:

LUŽICA Martin, PÉCHY Lukáš, MORAVEC Patrik, FODOR Máté, TERPÁK Dominik, ŠVÉDA, BOGÁR Tomáš, SZERENCSÉS Márk, MAŽÁR Samuel, GÁBRIŠ Adrian, ŠATURA Denis, KOSÁK Michal, SEDLÁČEK Róbert, PETRO Andrej, GRÓF Nikolas

ŠK ZEMPLÍN Trebišov:

VERNUS Nikolas, TEGI René, TORKOS Lukáš, VALISKA Dominik, DEMKO Samuel, SERBIN Stanislav, ROHAĽ Erik, TÓTH Miroslav, ŠČURKA Michal, DEMKO Radoslav, LAFKO Ján, CHUDÍK Jakub, EŠTOK Ján, HUDÁK Ryan Martin

GÓLY: TEGI René 1, TORKOS Lukáš 4, VALISKA Dominik 2, DEMKO Samuel 1, SERBIN Stanislav 2, TÓTH Miroslav 4, DEMKO Radoslav 5, CHUDÍK Jakub 1, EŠTOK Ján 1, HUDÁK Ryan Martin 2

Štadión: Športová hala Dunajská Streda

Komentár

V nedeľu, 20. októbra, naši muži nastúpili na palubovke lídra ligy, Dunajskej Stredy, v dôležitom zápase o prvé miesto v tabuľke. Od úvodu stretnutia bolo jasné, že nás čaká náročný duel. Zemplínčania držali krok počas prvých 8 minút, keď bol rozdiel v skóre len dva góly v prospech domáceho tímu. Následne však slabšia obranná hra, technické chyby a časté vylúčenia umožnili Dunajskej Strede zvýšiť náskok na 7 gólov.V závere prvého polčasu však naša morálka neklesla. Hrajúci tréner Radoslav Demko sa dokázal v správnej chvíli presadiť, keď tri sekundy pred koncom znížil skóre na 19:13. Tento gól bol povzbudením pre celý tím, ktorý išiel do šatne s vedomím, že ešte nie je všetko stratené.

Druhý polčas začali naši hráči s odhodlaním zvrátiť vývoj zápasu. V prvej polovici druhého polčasu sa rozdiel v skóre nezväčšoval, a to najmä vďaka bojovnosti našich hráčov a vynikajúcim zákrokom brankárov, ktorí predviedli niekoľko kľúčových zákrokov. Tí mali zásluhu na tom, že po 15 minútach hry súper nedokázal výraznejšie odskočiť. Aj napriek ďalším vylúčeniam a nedostatku síl chlapci odohrali zápas so cťou a bojovali až do konca.

Zemplínčania si z Dunajskej Stredy odnášajú prehru, no s oklieštenou zostavou, bez viacerých opôr, ukázali veľkú bojovnosť.

Ohlasy

Radoslav Demko (tréner):,,Do Dunajskej Stredy sme vycestovali v nedeľu, a vzhľadom na to, že chlapci chodia do práce a viacerí z družstva majú zdravotné problémy, nemohli sme nastúpiť v plnej sile. Aj napriek tomu sme ukázali bojovný výkon. Rozdiel o 13 gólov nezodpovedá priebehu zápasu, no zahodili sme viac čistých šancí ako súper. Myslím si, že v útoku to vzhľadom na zostavu vyzeralo naozaj dobre, no obrana bola nedisciplinovaná, a to bol podľa mňa hlavný dôvod, prečo sme prehrali dvojciferným rozdielom. Chcem poďakovať chlapcom za nasadenie a bojovnosť. Vieme, na čom máme pracovať, a ideme ďalej! Verím, že odveta v Trebišove bude iná. Najbližšie budeme doma hostiť Martin. Urobíme všetko pre to, aby body zostali doma. Budeme potrebovať podporu všetkých fanúšikov, ktorí si nájdu čas’’

Zápas protiútokov

Gladiátori z Trebišova dobili ďalšiu arénu.

Košický "maratón II"

Derby Košice - Trebišov pokračovalo poobede zápasmi dorastencov. Tentokrát sme bodovali naplno.