ŠK ZEMPLÍN TrebišovMHC Štart Nové Zámky

22:42 (10:20)
Roman Ostrožovič | | Muži

Dávid nezdolal Goliáša

Pre náš klub jeden z veľmi zaujímavých a očakávaných zápasov. Konfrontácia s extraligovým mužstvom v riadnom súťažnom zápase.

ŠK ZEMPLÍN Trebišov:

VERNUS Nikolas, MEGELA Ondrej, TEGI René, TORKOS Lukáš, VALISKA Dominik, VYSOKAI Matej, SERBIN Stanislav, ROHAĽ Erik, TÓTH Miroslav, ŠČURKA Michal, OSTROŽOVIČ Samuel, OBRIN Adam, GAGYI Benjamín, CHUDÍK Jakub, KOZÁK Jakub, HUDÁK Ryan Martin

MHC Štart Nové Zámky:

PAVLOVIČ Marek, KOCÁK Matúš, KATONA Fabien, ILLÉS Patrik, BURANOVSKÝ Andrej, SOUČEK Štěpán, DÉVAI Tomáš, VADKERTI Gabriel, LUKAČIN Adam, IVANOV Alexander, SALGÓ Andrej, STRAŇOVSKÝ Martin, BAKO Christopher, TILANDY Marek

GÓLY: MEGELA Ondrej 3, TORKOS Lukáš 1, VALISKA Dominik 1, VYSOKAI Matej 2, SERBIN Stanislav 7, TÓTH Miroslav 2, ŠČURKA Michal 1, OSTROŽOVIČ Samuel 4, GAGYI Benjamín 1

Diváci: 250

Štadión: Športová hala Trebišov

Komentár

Nové Zámky sú aktuálne na 4. mieste v extraligovej tabuľke a už od začiatku bolo vidno rozdiel.

Naši začali s prílišným rešpektom, ktorý sa odzrkadlil najmä stratami lôpt, pokazenými loptami a to bez kontaktu, či tlaku súpera. Aj preto bol stav po 5 minútach 1:6 pre hostí. Trestali každú stratenú loptu rýchlym protiútokom. Obdivuhodné boli  najmä presné prihrávky brankára a skvelé spracovanie lopty hráčov v plnom šprinte. Na konci 18. minúty prišla šnúra gólových suchôt na našej strane. Naopak za 7 minút sme dostali 7 gólov bez odozvy a v 25. minúte sme prehrávali o 12 gólov. Prvý polčas sme nakoniec prehrali o 10 gólov.

Druhá polovica priniesla podobný obraz hry. Technických chýb z našej strany bolo už menej, ale chlapci sa proti kvalitnej a skúsenej obrane len veľmi ťažko presadzovali. Ani na minútu sme nedostali šancu na nádych a zlepšenie skóre.

Tento zápas ukázal hráčom aj trénerom, že ich čaká ešte veľa tréningových hodín. Ak sa chcú presadiť, musia pridať.

Už v nedeľu cestujeme do Cífera a potom nás čaká ďalší, snáď ešte dôležitejší zápas. Zápas proti extraligistom v Dunajskej Strede. Nie nepomýlil som sa, proti extraligistom v Dunajskej Strede.

Kompletnú fotogalériu nájdete na Zonerame.

Ohlasy

Radoslav Demko (tréner): "Zápas Slovenského pohára proti extraligovým Novým Zámkom nedopadol úplne podľa našich predstav. Súperovi sme podľahli (dovolím si povedať) priepastným rozdielom. Bolo veľa faktorov, ktoré to ovplyvnili. Prvý bol určite to, že chlapci hrali prvý zápas, kde o niečo šlo proti takému súperovi a psychicky sme prvé minúty zápasu úplne nezvládli. Netreba zabúdať ani na kvalitu super, kedy treba priznať, že Nové Zámky hrali fakt peknú a rýchlu hádzanú. Tretia, že sme nedodržiavali väčšinu taktických pokynov, na ktorých sme sa dohodli. Ako družstvo “začíname” a novozámčania nám to maximálne sťažovali. Zo zápasu sa osobne ako tréner teším, lebo nám to ukázalo, na čom sme a na čom musíme pracovať, ak chceme v blízkej dobe konkurovať extraligovým družstvám. Verím, že ak sa s podobným súperom stretneme niekedy ku koncu sezóny alebo začiatkom tej nasledujúcej, výsledok a herný prejav bude úplne iný.

V neposlednom rade by som sa chcel poďakovať fanúšikom za super atmosféru ktorú v hale vytvorili."