Roman Ostrožovič | | Prípravka

Minihádzaná chlapcov ožíva

V sobotu 18.11.2023 sme v Trebišove zorganizovali turnaj v minihádzanej pre chlapčenské kluby Košického a Prešovského kraja

Po viac ako dvojmesačnom čakaní na zorganizovanie takejto súťaže Košickým alebo Prešovským krajom sme sa rozhodli zobrať iniciatívu do vlastných rúk. Zorganizovali sme turnaj pre najmenších hádzanárov východných krajov. Oslovili sme všetky kluby, ktoré majú družstvá v Krajských majstrovstvách Košického a Prešovského kraja. Skúsili sme tiež klub HK Slovan Levoča, pretože sme na sociálnych sieťach zistili, že hádzaná tam opäť naberá dych. Po prvých telefonátoch sme mali prísľub účasti z klubov Tatran Prešov, HK Košice aj HK Slovan Levoča. 

Na turnaji sa zúčastnilo spolu osem družstiev (z každého klubu 2). Hralo sa systémom "každý s každým". Každý zápas trval 1x10 minút. Celkovo bol odohraných 28 zápasov. Na tomto turnaji sme nezobrazovali skóre. Rozhodli sme sa nezaťažovať deti s počítaním gólov, určovaním skóre a celkového poradia. Naplno sa mohli sústrediť na hádzanú. 

Turnaj sa niesol v priateľskom duchu. Nikto porazený. Víťazmi boli všetci, ktorí prišli. Hráči/hráčky, tréneri aj rodičia, ktorých tam bolo neúrekom. 

Chceme sa poďakovať klubom, že prišli na turnaj. Rovnako rodičom za povzbudzovanie svojich detí. ďalšie poďakovanie patri našim mladým pomocníkom, ktorí prišli pomôcť na turnaj ako rozhodcovia aj ako zapisovatelia. No a nakoniec chceme poďakovať spoločnosti Čokoládovňa Eva, vďaka ktorej sme pre deti prichystali sladkú odmenu. Veríme, že táto lastovička urobí "hádzanárske leto" pre tých najmenších a takéto turnaje sa budú organizovať už po záštitou Krajských zväzov, tak ako to má byť.

MD: Deklasované Košice

Dnes nás nečakal náročný súper. Chlapci jednoznačne potvrdili pozíciu favorita.

SD: Starší dorastenci s dvomi bodmi z Košíc

Dôležitý zápas v Košiciach vyvolával rešpekt aj vzhľadom na výkonnosť niektorých hráčov Košíc. Bojovný duch našich pomohol k zisku...

MD: Dva polčasy - dve rôzne "hádzané"

Ak chceme pomýšľať na titul, musíme vyhrať každý zápas. Možno aj to zväzovalo chlapcom ruky nohy a mysle. Našťastie len prvý polčas.