Dnes sme vycestovali na horúcu pôdu Nových Zámkov.

MHC Štart Nové Zámky:

SEDLÁR Dominik, MÜLLER Jakub Thomas, BOŤANSKÝ Jakub, BEDNÁRIK Alex, STRAŇOVSKÝ Nico, STRUHÁR Patrik, IVAN Dominik, BAJTEK Dávid, SILESKÝ Samuel, SPORNI Filip, SEDMÁK Jakub, KOVÁČ Simon Ayhan, VADKERTI Kristián, MAZÚCH Oliver

ŠK ZEMPLÍN Trebišov:

KRÍŽ Štefan, HLEBAŠKO Juraj, IĽKO Richard, VOINOV Mykhailo, KRÍŽ Michal, GELETKA Matúš, BUKAJ Simon, BALEJČÍK Peter, RUSNÁK Jakub, ROHAĽ Oliver, DEMENTIEV Vitalli, BOBRÍK Samuel, HALGAŠ Matúš, RACEK Patrik, SYROTKIN Ivan

GÓLY: IĽKO Richard 2, VOINOV Mykhailo 1, KRÍŽ Michal 5, DEMENTIEV Vitalli 14, BOBRÍK Samuel 3, RACEK Patrik 3

Komentár

Začiatok prvého polčasu našiel našich chlapcov nepripravených. Domáci využili domáce prostredie naplno. Diktovali tempo hry. Postupne budovali náskok, ktorý v 10. minúte dosiahol 5 gólov. Po prvotnom zmätku, sme zrýchlili hru, spresnili prihrávky a do konca 1. polčasu sme nedovolili domácich náskok navýšiť.

2. polčas začal presne tak ako  prvý. Domáci vybehli nabudení a my sme opäť začali hrať s prílišným rešpektom a množstvom technických chýb. V 37. minúte to už vyzeralo na debakel (24:15). No chlapci v sebe našli mentálnu silu a odhodlanie. Ako správni bojovníci sa pozbierali a dokázali zvrátiť priebeh. Zápas sme nakoniec prehrali o štyri góly.

Bo to prvý zápas vonku, ktorý nám ukázal dve veci. Chlapci majú pred sebou ešte veľa práce. Na druhej strane ukázali, že majú potenciál a priestor pre napredovanie.

Ohlasy

Marián Ujhely (tréner): "V dnešnom zápase sme mali horší prvý polčas. Kopili sme veľa technických chýb. Druhý polčas sme vyhrali o gól, no na dnešnej prehre to nič nezmenilo. Pracujeme ďalej."

Víťazstvo na horúcej pôde

V Nových Zámkoch sa nikdy nevyhráva ľahko.

Mladí gladiátori zabrali

Ťažko na cvičisku, ľahko na ihrisku. Asi takto by sme mohli vyjadriť naše pocity po zápase.

Takmer 50-ka

Dnešný zápas sme očakávali s veľkým napätím. Našťastie chlapci nedali súperovi šancu.