HC Sporta HlohovecŠK ZEMPLÍN Trebišov

27:37 (11:16)
Roman Ostrožovič | | Starší dorastenci

Napriek výraznému oslabeniu víťazne v Hlohovci

(SD) Zemplínske srdiečka a bubny Fanklubu vyčarovali ďalšie víťazstvo na pôde nepríjemného Hlohovca.

HC Sporta Hlohovec:

Marek Dvořák, Matúš Skalický, Tomáš Škopek, Marek Tvrdoň, Adam Švikruha, Oliver Horniak, Marek Grajciar, Krištof Čič, Sebastián Paloncy, Juraj Brunčák, Aleš Čič
Tréner: Peter Dudáš
ZVD: Richard Múdry

ŠK ZEMPLÍN Trebišov:

Viliam Vlasatý, Kirill Hibl, Peter Ďurka, Jakub Iľko, Šimon Karvaš, Benjamín Gagyi, Samuel Petričko, Bruno Lechan, Oliver Kocák, Oliver Lejba, Matej Karvaš, Tomáš Smržík
Tréner: Dárius Rusnák
ZVD: Štefan Kríž

GÓLY: Viliam Vlasatý 1, Jakub Iľko 1, Šimon Karvaš 8, Benjamín Gagyi 1, Samuel Petričko 1, Oliver Kocák 3, Oliver Lejba 3, Matej Karvaš 6, Tomáš Smržík 9

Komentár

Do Hlohovca chlapci odchádzali so zvláštnymi pocitmi. Okrem dlhodobo zraneneného Damiana Vernusa nám kvôli zdravotným problémom chýbal Patrik Szathmáry. Aj ďalší hráči neboli zdravotne úplne fit. Tento koktejl problémov robil trénerovi Rusnákovi vrásky na čele. Zápas mladších dorastencov sa nevyvíjal podľa našich predstáv a tak kľúčoví hráči museli makať viac ako by sa žiadalo.

Zápas začal  a nebolo času myslieť na prekážky. Od prvých minút chlapci išli na plné obrátky. V prvých piatich minútach sa hra prelievala z jednej strany na druhú a ani domáci ani hostia si nevypracovali výraznejší náskok. V ďalšej časti polčasu sa naši chlapci, vidiac že víťazstvo je dosiahnuteľné, začali presadzovať v útoku aj obrane za výraznej pomoci brankára. V 15. minúte sme viedli nad domácimi o štyri góly. Chlapci vtipnými kombináciami, skvelým prehľadom v hre kontrolovali priebeh prvého polčasu a ukončili ho 5-gólovým rozdielom 11:16.

Druhý polčas pokračovala dominancia Trebišovčanov. V 9. minúte sme viedli už o 10 gólov. Tréner Rusnák mohol vystriedať viacerých hráčov. Pred zápasom by si na takúto možnosť ani nepomyslel. Chlapci, ktorí bežne nehrajú v základnej zostave príležitosť naplno využili a odmenili sa trénerovi za dôveru skvelou hrou a gólmi. Nepripustili sme žiadnu drámu a zápas sme vyhrali rozdielom 10 gólov 27:37.

Z predpokladaného ťažkého zápasu nakoniec nič nebolo. Chlapci opäť ukázali bojovnosť a nasadenie, Bruno zavrel bránu a výsledkom bol zisk 2 bodov. Už tradične Fanklub rodičov a priateľov chlapcom vytvoril domáce prostredie, čo určite chlapcom pomohlo.

ĎAKUJEME.

Ohlasy

Dárius Rusnák (tréner): V týždni sme bojovali viac menej sami zo sebou. Trápili nás choroby a vyzeralo to tak že nám budú chýbať dvaja hráči základnej zostavy. Nakoniec Paťo nemohol vycestovať. Som veľmi rád, že sme to dnes takto "roztočili". Naši mladší mali ťažký zápas v nohách. Preto klobúk dole pred chlapcami  za to, čo predviedli aj v druhom zápase za starších dorastencov. Ďakujem kolegovi  za pomoc, chlapcom za bojovnosť. Dnes to bol kolektívny výkon, kde sme domácim nedali 60 minút žiadnu šancu.
Starší dorastenci | | Športová hala Trebišov 11. kolo
Zemplín TrebišovPovažská Bystrica
Mladší dorastenci | | Športová hala Trebišov 11. kolo

Dobytie Podvinného Mlýna – PHC 2024

Mladší dorastenci ŠK ZEMPLÍN Trebišov vyhrali prestížny medzinárodný mládežnícky turnaj v hádzanej  - Prague Handball Cup 2024.

"Vichodňare" valcujú

Čakal nás veľmi dôležitý zápas. Jeho priebeh nenasvedčoval tomu, čo prišlo v závere. Kto sa nebojí, boduje...

Dva body v Topoľčanoch

V Topoľčanoch chlapci nedopustili žiadne prekvapenie a po výhre o 18 gólov vezú ďalšie dva body domov.